BENEDEK ELEK SZÜLETÉSNAPJA

Őseinktől kincsekkel, bölcsességekkel teli batyut kaptunk örökségbe a népmesék által.
Ezt kötelességünk – még a modern világban is – őrizni, újra fényesíteni és továbbadni.
Iskolánkban e nemes feladatot igyekeztünk teljesíteni szeptember 28-án.

Immár hagyománnyá vált, hogy a magyar népmese napján a felsősök mesét visznek a kisebbeknek: az óvodásoknak és az alsó tagozatos diákoknak. Hálás feladat ez a pedagógusoknak is, hiszen a tanulók mindig lelkesen jelentkeznek és készülnek az előadásra.

Idén a 6.a és a 7.b osztályok készítettek mesefeldolgozást Doszpod Endréné és Rácz Andrea tanárnők vezetésével.

A hatodikosok népes serege átvonult az óvodába, ahol az apróságok példás fegyelemmel várták a mesét. A Kisgömböc története alkalmat adott a szereplőknek arra, hogy egyszerre jelenítsék meg a humort és a tragikumot. Az ovisok feszült figyelemmel nézték, a nagyok pedig hitelesen, átéléssel játszották a szerepüket.

A hetedikesek a Mátyás királyhoz fűződő évfordulókra tekintettel egy Mátyásról szóló mesét dolgoztak fel. Az Okos lány meséje a népi leleményt, bölcsességet sugallta a hallgatóságnak. A gyerekek látványos jelmezekben, ötletes kellékekkel felszerelve indultak „küldetésüket” teljesíteni. Ennek az előadásnak is nagy sikere volt; a tanító néniktől is sok-sok dicséretet kaptak a szereplők.

Ez a nap is igazolja, a mese soha nem avulhat el.

„A MESE BOLDOGGÁ TESZI A LELKET, BEARANYOZZA A SZÍVED, BÉKÉSSÉ TESZI ÉLETED.”

HUMÁN munkaközösség
Lindholm-Csányi Eszter