Az idén negyedik alkalommal valósult meg a Szatymazi egyházközösség legkitartóbb ministránsainak jutalom kirándulása. A gyerekek egész éves, hűséges, közösségi szolgálatukért három napot tölthettek együtt, ezúttal a Dunakanyarban. A kirándulás első napján Vác barokk belvárosának épületeit, templomait, Székesegyházát csodáltuk meg. Este kiadós sétát tettünk a Duna- parti sétányon, majd éjfélig közös játékkal ütöttük el az időt. A második napon hajóval mentünk Esztergomba, ahol a Bazilika, és a Vármúzeum adott tartalmas, és szerencsére fedett programot. A Mária Valéria hídon átsétáltunk Szlovákiába, majd ázva-fázva, örömmel szálltunk fel a hajóra. A harmadik napon az esőnek köszönhetjük a különleges élményt. A Váci Püspöki Palota könyvtárában többszáz éves kézzel írt, és a könyvnyomtatás elejéről származó, iniciálékkal díszített óriási könyveket vehettünk a kezünkbe. A kedves könyvtáros hölgy beavatott minket az Egyházmegyéjük történetébe, a mi Egyházmegyénkkel való kapcsolatába. Érdekes előadása még a legkisebbeket is lekötötte. A kirándulás résztvevői voltak: Maróti Lívia, Maróti Levente, Molnár Máté, Molnár Anna, Róvó Máté, Farkas Roland, Szász Tamara, Vékes Fanni, Posta Dorina, Ötvös Cintia, Maróti Dorottya, Ádok Amanda, Szabó Panna, Csíkos Júlia, Kormányos Viktor. Köszönjük azoknak a magánszemélyeknek, akik anyagi segítséget nyújtottak abban, hogy három napig teljes ellátással, szép környezetben jól érezzük magunkat.