Iskolánk a hagyományokhoz híven részt vett a 2019. április 30.-én megrendezésre került Dr. Beretzk Péter Természetismereti és Környezetvédelmi Vetélkedőn, melyet a dóci Szent Ágoston Katolikus Általános Iskola szervezett. Ebben az évben is három tanuló képviselte iskolánkat. Versenyzőink: Kőhegyi Fanni, Ocskó Lili és Márki Bálint 7. b osztályos tanulók. Diákjaink az előzetes feladatokat és rajz illusztrációt elkészítve lelkesen indultak a versenyre, ahol legelőször egy előadást hallgatunk Magyarország állatvilágról. Ezt követően érdekes feladatok vártak rájuk, tantárgyi tudásuk mellett kreativitásukat is bizonyíthatták.

Többek között plakátot készítettek, fákat, madarakat kellett felismerniük, feladatlapokat oldottak meg. Ebéd után a pontgyűjtés folytatódott a részt vevő tizenhárom csapat között. Az egész napos megmérettetést követően csapatunk örömmel vette át a negyedik helyezésért járó oklevelet és jutalmat.
Felkészítő tanár: Szűcsné Gera Julianna.