A magyar kultúra napja alkalmából iskolánk humán munkaközössége egy műveltségi vetélkedőt rendezett a felső tagozatos tanulók számára. Január 25-én délután osztályonként háromfős csapatok vettek részt a változatos és fejtörő feladatok megoldásában.

A diákok feleleveníthették és kibővíthették tudásukat a Himnusz születésnapjához kapcsolódóan, valamint a magyar kultúra egyéb értékeinek ismeretéről is bizonyíthatták általános műveltségüket. A vetélkedőt vezető tanárnők, Doszpod Endréné és Rácz Andrea, minden résztvevőt szaktárgyi ötössel, emléklappal és egy-egy finom hungarikumnak bejegyzett Túró Rudival jutalmazott. A dobogós helyezést elért csapatok oklevélben és tárgyi jutalomban részesültek.

A műveltségi vetélkedő helyezett csapatai:

I. helyezett: 8. a – Kis Blanka, Frank Rebeka, Szabó Benedek


II. helyezett: 8. b – Molnár Máté, Róvó Máté, Vetró Bence


III. helyezett: 7. a – Sipos-Fülöp Anna, Csík Áron, Dankó Róbert