Iskolánkban már hagyomány, hogy az előző tanév pontgyűjtő projektjében kiválóan szereplő tanulók jutalomkirándulásban vehetnek részt.
A 2023/24-es tanévben az iskolai közösségi programokban, diákmiséken, valamint a versenyeken aktívan résztvevő gyerekek közül 25 fő kapott jutalmul egy kirándulást. A kiránduláson 3-8. évfolyamos tanulók vettek részt.

Az úticél 2024. május 16-án Szarvas volt, ahol az Arborétumban egy tájegységi fővadász – Preszner Sándor – tartott számunkra ismeretterjesztő foglalkozást és sétát, amelyet nagy élvezettel hallgattak a gyerekek. Tapintva, szagolva, megfigyelve ismerkedtek a Pepi-kert növény- és állatvilágával. A Mini Magyarország parkban pedig megismerkedtünk a magyar történelmi emlékhelyekkel. A vizek és vízpartok élővilágával ismerkedtünk meg a Körösön való hajókázással, ahol Szarvas híres embereiről és nevezetességeiről is hallgattunk ismertetőt.