Iskolánk csapata idén ismét részt vett a meghirdetett versenyen. A tavalyi sikeres szereplés után a csapat teljes létszámmal, azonnal jelentkezett a versenyfelhívásra. Az idei évben 2 online fordulót állítottak össze a versenyszervező kollégák. Az elsőben egy igen nehéz keresztrejtvényt oldottak meg a gyerekek, amelyben a vendéglátás alig ismert, a köznyelvben nem is használt szakszavait kellett kitalálni. Szerencsére volt lehetőség a búvárkodásra a szakirodalomban, így bejutottunk a második fordulóba. Itt egy menüsort kellett összeállítani a Dél-Alföldön termelt és elterjedt alapanyagok felhasználásával. Ismét alapos kutatómunka kezdődött, és végül egy teljes étlap állt össze húsos és húsmentes levesekkel, főételekkel, édes és sós desszertekkel, alkoholos és mentes italokkal.

Külön hozadéka a versenynek, hogy Gergőnek annyira megtetszett az iskola, hogy itt szeretné folytatni tanulmányait a nyolcadik osztály befejezése után. A két forduló együttes értékelése során második helyezést ért el a csapatunk. Szívből gratulálunk az ifjú nagyköveteknek, Maróti Lívia, Mészáros Mór, Tóth Gergely 7.a osztályos tanulóknak.