A 2005-ben a Magyar Olvasótársaság kezdeményezésére létrehozott Magyar népmese napja célja, hogy felhívja a figyelmet a hazai népmesekincs értékeire, valamint a magyar népmesékben megjelenő bölcsességet közvetítse a következő generációknak. A magyar népmesék nemcsak szórakoztatóak, de kultúránk alapvető erkölcsi értékeit és hiedelmeit is tükrözik. Nemcsak a fantáziát mozgatják meg, de segítik a világban való eligazodást is. A magyar népmesék hőseivel való azonosulás ugyanis lehetőséget ad arra, hogy „tét nélkül” szembesülhessünk a jó és rossz, igazság és a hamisság, az erkölcsös és az erkölcstelen dilemmáival.

Szeptember 30-án az 5.b osztályosok egy kisebb csapata jelmezbe bújt, és felkerekedett. Királylányok tipegtek favágók, egy szegénylegény és egy szamár kíséretében. Előzetesen diákjaink szerepeket vállaltak, szöveget memorizáltak, lelkesen próbáltak, hogy a népmese napján óvodásoknak, alsó tagozatosoknak előadják a Palkó és a szamara című mesét. Egy-egy jelenet, egy kommunikációs helyzet próbája során testileg és szellemileg is mozgásba lendültek, miközben vélhetően egy későbbi élethelyzetre is felkészültek. Úgy adtak ezen a délelőttön valamit a kisebbeknek, hogy általa ők is gazdagodtak.

Köszönjük szereplőinknek – Auer Leventének, Bánfi Hannának, Baranyi Viviennek, Csányi Miának, Dávid Jázminnak, Juhász Borbálának, Kincses Zoltánnak, Nagy Viktóriának, Németh Orsolyának, Rózsa Annának – a felkészülést és az előadást!