Február 11-e a biztonságosabb internet napja világszerte. Ha megfigyeljük a mindennapjainkat, ráeszmélünk, hogy azokat átszövik a technológia és az internet adta lehetőségek, előnyök és vívmányok. Noha az internetnek számos jó hozománya van az életünket nézve, mint mindennek, ennek is két oldala van és megjelenik az internet árnyoldala is. Nem csak a felnőttek, hanem gyerekek körében is elterjedt a kütyüzés, az internethasználat, ami nem veszélytelen. Ezen a napon arra hívjuk fel a figyelmet, hogyan használhatjuk az online teret biztonságosan, a veszélyeket beazonosítva és elhárítva.
A legtöbb tantárgy kapcsán az internethasználat megjelenik az iskolában, Deák Éva tanárnővel digitális kultúra órákon a tanulók célzottan a biztonságos internethasználattal is foglalkoznak. Mindemellett ezen a héten könyvtári foglalkozások adtak lehetőséget ennek a kezdeményezésnek. A foglalkozáson a tanulók megismerkedtek a kamu weboldalak beazonosításával, egy erős jelszó ismérveivel, hogy mit tudunk tenni, ha ismeretlen emberek szeretnének velünk kapcsolatba lépni. Emellett szó volt a közösségi média és annak használata, a posztolás, a véleményünk formálása, és, hogy mennyire kiemelkedően fontos, hogy az online térben is a kedvesség legyen a legfőbb jellemzője a viselkedésünknek, csakúgy, mint a valóságban.
Az Internet egy csodálatos találmány, amely minden nap megkönnyíti az életünket, ha jól használjuk. Fontos, hogy vigyázzunk magunkra és egymásra az online világban is.
A foglalkozásokon a Legyél az internet ásza program feladataiból szemezgettünk, amely Magyarország Safer Internet Centere és a Google együttműködésével jött létre. Bővebb információ és még több feladat ezen a linken érhető el:
Legyél az internet ásza – Saferinternet.