Az év végi hajrában, június 7-én sor került a végzős évfolyam utolsó megmérettetésére.

A kistérségben meghonosított angol nyelvi próbanyelvvizsga folytatásaként nyolcadikosaink szóban adtak számot az évek során felcsipegetett nyelvtudásukról. A hétköznapi életet átszövő témakörökből húzhattak a tanulók, amelyről önálló témakifejtésként és a tanárukkal folytatott társalgás keretében kellett beszámolniuk. Pontozással értékeltük a szókincset, a nyelvhelyességet, a kiejtést és a társalgási készséget. A pontszámok alapján született meg a százalékos értékelés, amelyet érdemjegyre váltva kaptak meg a vizsgázók.

Úgy tűnik, diákjaink többsége megértette a nyelvtudás fontosságát, hiszen összességében jól szerepeltek. Harminc tanulóból tíz 90% felett teljesített, öten pedig 75% felett, azaz négyes szintet értek el. A minimum követelményeket mindenki teljesítette. Az évfolyam átlagos teljesítménye 77%.

Gratulálunk, és reméljük a továbbiakban is sikeresen veszik majd az akadályokat!