Szent István témahét

A 2017/18-as tanév első hetét iskolánk névadójának, Szent István királynak és korának megismerésével kezdtük.

A témahét bemelegítő feladataként az osztályok szebbnél szebb tablókat készítettek erről a korszakról, melyeket az iskola folyosóin állítottuk ki. Szerdán íjász- és lószerszám bemutatót láthattunk, majd István korabeli kézműves technikákkal telt a délután; lehetett nemezelni, gyöngyöt, fűzni, agyagozni, kardot és bábot készíteni. Péntek délelőtt rendhagyó történelem óra keretében ismerkedtünk meg István király és az Árpád-kor történetével a Szegedi Móra Ferenc Múzeum munkatársainak a segítségével. Délután „Túl élnél-e egy délutánt István király országában?”címmel játékos vetélkedőt tartottunk. Megismerkedtünk István törvényeivel és a gyerekek a korhoz illő ügyességi/eszességi feladatokat teljesítettek a különböző állomásokon. A nemes küzdelem után a győztes alsós és felsős osztály megnyerte az „ország tortáját”, további jutalomként pedig „országalmát”, játékóra-jogot valamint ötösöket lehetett nyerni. Királyhoz méltó és korhű módon egész délután zsíros kenyérrel és almával terített asztal szolgálta a megéhezőket, a hangulatról pedig az István, a király zenéje gondoskodott.

A témahét megvalósításához gratulálunk iskolánk dolgozóinak és hálás köszönetünket fejezzük ki a támogatásért a Szatymazért Alapítványnak.