2018.03.26-án 3 tanulónk Szentesen a Koszta József Általános Iskolában szerepelt a meghirdetett versenyen. Az idén a hungarikumok témájában mérték össze tudásukat és ügyességüket.

Csongrád megye 6 településének, 9 iskolájából összesen 27 7-8. osztályos diák vett részt a megmérettetésen. A gyerekek számot adtak a jellegzetes tájegységek, hagyományos magyar építészet, népszokások, a népviseletek, hímzések és a gasztronómia ismeretéről.

A tanulók feladatlapot töltöttek ki, majd a számítógép segítségével a hungarikumok eredetét kutatták, és végül a gyakorlati feladat egy menyecske ruhába öltöztetett kisze baba elkészítése volt, mely a babona szerint megszabadítja az embereket minden bajtól és véglegesen elűzi a telet. Ténylegesen nem égettük el az elkészült bábokat, emlékként haza vitték a lelkesen küzdő diákok.

Munkájukhoz szívből gratulálunk!

Csapatunk tagjai: Farkas Fanni, Frank Máté, Szél Bence voltak.

Felkészítő Bitterné Benkó Ilona.

Bitterné Benkó Ilona