Iskolánkban a 2017/2018-as tanévben indult el először a kínai szakkör tíz érdeklődő felső tagozatos diákkal. A lelkes és kedves kínai tanárnőnek köszönhetően a gyerekek belekóstolhattak a kínai nyelv tanulásának szépségébe és kulturális ismereteket szerezhettek Kínáról. A közel hatvan foglalkozás alatt a tanulók elsajátíthatták az alapvető témakörök szókincsét és megpróbálkozhattak néhány kínai írásjel megrajzolásával is. A szakkör az angol nyelv gyakorlására is lehetőséget adott, mivel a kínai tanárnő angolul vezette az órákat. Természetesen minden foglalkozáson jelen volt egy angol szakos tanárnő is, hogy segítse a pontos megértést és a kínai tanárnő munkáját. A tanév zárásaként öt szakköri tag vendégként képviselhette intézményünket a Konfuciusz Intézet nagyszabású gálaestjén, ahol látványos előadások keretében megköszönték minden tanár és diák munkáját.

Köszönjük Doszpod Endréné (Gyöngyike) tanárnő segítő munkáját, aki egész tanéven keresztül támogatta a gyerekek sikeres kínai tanulmányait. A tanárnő a Konfuciusz Intézet külön elismerésében is részesült.