Kis tök, nagy tök, kerek tök, hosszúkás tök, sovány tök, hízott tök, narancssárga tök, zöld tök…., avagy Gombóc Artúr után szabadon: mindegy milyen, mindegyik szép! Az ősz színpalettája gazdagabb bármelyik évszaknál. Hetek óta gyönyörködhetünk a sárguló levelek látványában, élvezhetjük a kellemes, napsütéses őszi napokat. Gyűjtögethetjük a terméseket, és egy kis ügyeskedéssel kreatív lakásdíszeket készíthetünk belőlük. De akárhogyan is, mindegyik termés közül mégis a leglátványosabbak a narancssárga különböző árnyalataiban pompázó tökök.

Hát még ha azokat apró kezek festegetik ki teljes odaadással és átéléssel. Alsó tagozatos diákjaink átadva magukat az alkotás örömének, szebbnél- szebb vicces, aranyos vagy éppen bolondos arc megfestésével keltették életre a tököket, amelyek aztán osztatlan sikert arattak nemcsak gazdáik, de osztálytársaik körében is. Reméljük, hogy az elkészült remekművek méltó díszei lesznek az ünnepek alatt a lakásoknak, és teraszoknak.

Pölösné Rovó Zsanett
Dobos Anna