Egy szép hóeséses napon december 15-én került megrendezésre a Szeged Rókus I. Általános Iskola által hagyományosan meghirdetett „Gyöngyök és gyémántok” elnevezésű műveltségi vetélkedő, melynek témája az 1848-49-es forradalom és szabadságharc volt. A városi, a környékbeli és a határon túli iskolákból összesen harminc csapat nevezett be és készítette el az előzetes feladatokat, melyek elbírálása után csak 16 csapat kerülhetett be a döntőbe. A szorgos tanulói és tanári munkának köszönhetően a mi csapatunk „Szatymazi Huszárok” is meghívást kapott a végső megmérettetésre, melyhez szintén alapos felkészülésre volt szükség, hiszen a történelmi ismeretek mellett más tantárgyi tudásra is szükség volt, mint például magyar nyelv és irodalom, matematika, ének, rajz, technika, testnevelés és tánc. Az igazán színvonalas és látványos vetélkedőn a dicséretre méltó 7. helyezést sikerült elérnie csapatunknak, melynek tagjai Hegykői Boglárka, Kőhegyi Fanni, Ocskó Lili és Szabó Lőrinc 7. b osztályos tanulók voltak. Felkészítő tanáraik Farkas Csamangó Etelka és Doszpod Endréné, valamint a részfeladatokba besegítő tanáraik Szűcsné Gera Julianna, Daniné Prohászka Ildikó és Slama Zsófi méltán lehetnek büszkék tanítványaikra. Külön köszönet illeti Szabó Sándor apukát, aki beszerezte a gyerekek korhű ruházatát és gondoskodott a csapattagok szállításáról.