Az adventi időszakban pedagógusaink és István Atya is sokszor igyekezett tudatosítani a gyermekekben, hogy a karácsony igazi üzenete nem a csillogó ajándék. A karácsony lényege, hogy maga az Isten megtestesült, emberré lett, eljött közénk a Világ Világossága, hogy minden embert üdvözítsen. A csodásan csomagolt, drága játékokon kívül tudni kell értékelni az élet apró, természetesnek tűnő mindennapi örömeit is, pl. a testi épségünket. Az idei tanév karácsonyi műsora e gondolatok köré épült fel, s rendhagyó módon nem a templomban, hanem a Faluházban került megrendezésre és szintén rendhagyó módon nemcsak a színpadon, hiszen a nézőtér egy körbeülhető cirkuszi poronddá alakult át. A második és negyedik osztályosaink által előadott karácsonyi versek, dallamok, angyalok tánca után a „cirkusz” fő attrakciója a bohóc és Erika, a vak kislány jelenete volt. A főszerepeket Szabó Judith, iskolánk pedagógiai asszisztense és Németh Kinga, 8. a osztályos tanuló alakították. A megható jelenetet nemcsak tanulóink nézték érdeklődéssel, a felnőtt közönség érzékenyítése is jól sikerült, könnyes szemek, zsebkendők jelentek meg a nézőtéren.  A meghatódott hangulatot a műsor végi vidám dal és a konfetti ágyú oldotta fel. Köszönjük Völgyesi-Sándor Gabriella, Szabó Judith, Dékányné dr. Balogh Andrea, Kasza Ágnes, valamint Farkas-Csamangó Etelka pedagógusainknak ezt a különleges produkciót!