Az ötödik, a hatodik és a hetedik osztályos gyermekek érkeztek a magyar kultúra napjára. Örömmel láttuk, milyen lelkesen töltik ki a kérdőíveket a tanulók, melyeket a pedagógusok készítettek. Ezt követően verses játék volt a porondon. Utána a könyvtáros által készített Kölcsey-kvízeket tölthették ki (egyben egy kis könyvtárhasználatot is tanultunk), és a Kahoot! tabletes játékkal tesztelték a tanultakat. Pénteken nagyszünetben kiosztjuk a legügyesebbek díjait. Köszönjük a munkát a pedagógusoknak: Lindholm Csányi Eszter, Doszpod Endréné, Farkas-Csamangó Etelka.

Díjátadó

A magyar kultúra napja alkalmából a könyvtárba érkező gyermekek feladatlapokat tölthettek ki. Barna Károlyné igazgatónő meleg szavakkal köszöntötte az egybegyűlt gyermekeket, és átadta az ajándékaikat. A felkészítő pedagógusok: Lindholm Csányi Eszter, Doszpod Endréné. A könyvtáros által készített feladatlapokat is kitölthették,és játszhattak a Kahoot!-játékkal a tableteken. A díjátadón az első három helyezettet díjaztuk a könyvtár ajándékával; könyvekkel. Az első három helyezett tanuló: Csányi Soma, Sípos-Fülöp Eszter, Hegedűs Sándor. A többi diák csokoládét és szaloncukrot kapott az ügyességéért és a tudásáért. Gratulálunk!