Január 30-án elgondolkodtató időutazáson vett részt a Szent István Katolikus Általános Iskola 20 tanulója. Az EFOP-3.9.2-16-00006 pályázat keretében támogatott múzeumi látogatás a Terror Háza Emlékmúzeumban valósult meg.

A tanulmányi kirándulásra jelentkező diákok többsége először szembesült itt mindazzal a szörnyűséggel, először élhették át azokat a borzalmakat, melyekkel eddig csak papírlapon találkoztak. A tárlatvezető felkészültsége záloga volt annak az eredményes és izgalmas két órának, mely során tanulóink megismerték a kiállítás által felölelt  időszakot. A múzeumi látogatás befejeztével többen elmondták, hogy a látottak alapján sokkal könnyebben tudják elsajátítani a tanórákon elhangzottakat.

A program végén azt éreztem, hogy a Múzeumot létrehozók elérték céljukat: a borzalmak bemutatásával a mi fiataljainkat sikerült figyelmeztetniük arra, hová, milyen embertelenségekhez vezethet, ha nincsen a számukra oly természetes szabadság.