II. Szent János Pál pápa, akit hajdan Karol Wojtylá-nak hívtak, fiatal éveiben nemcsak remek sakkozó volt, de mint sakkfeladvány-szerző is nemzetközi hírnévre tett szert.

A Szentatya emlékére 2022. 05. 10-én tehetséges sakkozóink a mórahalmi Szent László Katolikus Általános Iskolában sakkversenyen vettek részt. Büszkén adunk hírt arról, hogy a sok gyakorlás és Ági néni áldozatos munkája nagy sikert aratott.

Versenyzőink kiválóan szerepeltek a térség ifjú sakkozói körében.

Pálfi-Simon Dorina 2.a osztályos tanuló 1. helyezést, Kincses Zoltán 2. b osztályos tanuló 2. helyezést és Ocskó Balázs 4.a osztályos tanuló 1. helyezést ért el ezen a nagy furfangot és előrelátó gondolkodást igénylő megmérettetésen.

Bezdán Bálint  4.a osztályos tanuló holtversenyben 3. helyezést ért el. A verseny szabályai szerint újra játszott ellenfelével, ahol hajszállal maradt le a dobogóról. Büszkék vagyunk az Ő teljesítményére is!

Gratulálunk ifjú versenyzőinknek! Köszönjük Kasza Ágnes tanítónőnek a felkészítő munkáját!