Február 23-án egy tanítás nélküli munkanappal szakítottuk meg a tanulmányi munka és a versenyek fáradságos hétköznapjait. Egy jó hangulatú délelőttöt töltöttünk el a gyerekekkel. Az osztályok csapatokban oldottak meg játékos feladatokat. A szabadulószobában a kreativitásukat, logikai képességüket tették próbára, hogy eljussanak a megoldásig. A könyvtárban történelmi és irodalmi ismeretanyagot kellett megtalálni, amelyhez a kulcs egy matematikai feladvány megfejtése volt.

Az osztályok a saját termeikben gyümölcsökből és zöldségekből ínyenctálat készítettek, melyet a nap végén közösen elfogyasztottak. A szép napsütéses időben, az udvart is birtokba véve, labdajátékokat játszhattak a mozogni vágyók. A szünetekben közkívánatra szóltak zeneszámok.

Bár ezen a napon a tankönyveket mindenki otthon hagyta, úgy gondoljuk, mégis sikerült gazdagítani a tanulók személyiségét, fejleszteni a csapatmunkában való együttműködés kompetenciáját.