Az első világháborút lezáró trianoni békediktátum aláírásának 103. évfordulója alkalmából iskolánk tanulói is emlékeztek a nemzeti tragédiára és a magyarság összetartozására.
Az 1920-as párizsi békekonferencián a magyar állam területe 283 ezer négyzetkilométerről 93 ezerre, lakossága 18,2 millióról 7,6 millióra csökkent. Tehát hazánk elvesztette területének kétharmadát, lakosságának több, mint a felét, iparának 38, nemzeti jövedelmének 67 százalékát. Az elszakított területekről az osztályok készítettek egy-egy tablót, amelyből kiállítás készült. Az első osztályosok nemzeti színűre festett pólókban érezhették át az összetartozás élményét. Az esemény emlékére az alsó tagozat lovasbemutatón vett részt. Köszönet a Szatymazi Lovas Egyesületnek, Tóth Dávidnak és Ferencz Zsuzsinak a látványos bemutatóért.