A hagyományokhoz híven idén is a tanév első hetében emlékeztünk meg iskolánk névadójáról, I. Szent István királyról. A témahét mottója a „Zászló és címer” volt, melynek keretében az osztályok különböző anyagokból és különböző technikákkal készíthették el zászlóikat vagy címereiket. A program zárásaként az elkészült remekművekből pénteken kiállítás nyílt az iskola alsó folyosóján. A kiállítást az érdeklődők vasárnap óta a helyi templomban tekinthetik meg.A hét folyamán, szerdán az alsós osztályok sok szép, ötletes homokvárakat építettek az iskola udvarán, a felső tagozatos osztályok csapatban és egyénileg is összemérhették tudásukat vetélkedő és online kvíz formájában. A „Nemzeti zászlók” online kvíz győztese Róvó Máté 8.b osztályos tanuló lett, a „Zászló és címer” vetélkedőben is a 8.b osztály végzett az élen a Polgár Loretta, Posta Dorina és Vékes Fanni összetételű csapattal. Csütörtökön került megrendezésre a „Zászlóváltó” sportverseny, amit szintén a 8.b osztály nyert meg. A csapat tagjai: Auer Gergő, Csóti Petra, Papp Bence, Polgár Loretta, Szász Tamara. A győztesek oklevelet és különböző ajándékokat kaptak, de a többi résztvevő sem maradt ki a jutalmazásból.

2023. szeptember 4-8.