Kissé aggódó, meghatott szülők, folyosón siető diákok, gyors összenézések és ismerős arcok.

Ilyen díszletek közt, szeptember elsejével útjára indult egy újabb iskolai tanév. A kezdést leginkább a kétosztálynyi elsős diák várhatta nagy izgalommal. Az óvodából frissen érkező kisgyermekek – az eskütételt követően – az óvó nénik gondoskodó figyelmével kísérve, a nyolcadikosaink által kézen fogva léphették át a jelképes iskolakaput. A tanító nénik mellett felsorakozva már büszke iskolások benyomását keltve hallgatták Barna Károlyné intézményvezető asszony tanévkezdéssel kapcsolatos gondolatait. A beszéd vezérfonala az összetartozás, a közös értékek mentén gondolkodás, melynek szimbóluma – az iskolazászló – ünnepélyes avatása is az esemény része volt. “A zászló az emberiség történelme során fontos szerepet töltött be. Az együvé tartozást, bajtársiasságot, azt a közösségi szellemet fejezi ki, amely jelképezi, hogy képesek egy közös cél érdekében felsorakozni mögé az emberek, teljesíteni a küldetést, amelyre vállalkoztak”- hallhattuk igazgatónő szavait.

Utalás történt a házirend módosítására, mely a tanulói hiányzások és az iskolai megjelenés, öltözködés vonatkozásában hozott jelentősebb változást.

Mindannyian reméljük, hogy az idei tanév nyugodtan, s a megszokott keretek között telik majd el.

Kellemes évkezdést kívánunk!