Október 19-én ismét lehetőség nyílt arra, hogy 7-8. évfolyamos diákjaink fizikai és biológiai kísérleteket végezzenek a Radnóti Miklós Gimnázium korszerű laboratóriumában. A biológiai kísérlet során hagymából készített metszeten hozzáadott oldatok segítségével vizsgálták a sejtek ozmózisos nyomását mikroszkóppal. A cél a jelenség szemléltetése, az ok-okozati összefüggések felismerése, a logikus gondolkodás fejlesztése.

A „fizikusok” hőmérőt készítettek a megfelelő Celsiusskála-beosztással, amelyhez nagyfokú precizitásra volt szükség. A másik feladat az úszás, lebegés, merülés folyamatának előidézése, megfigyelése a víz sűrűségének változtatásával. Ismét a pontos mérés volt a sikeres megoldás kulcsa.

Köszönjük Daniné Prohászka Ildikónak és Szűcsné Gera Juliannának a tanulók felügyeletét és irányítását, valamint köszönjük a szatymazi CE GLASS ipari üzem vezetésének az anyagi támogatást, az autóbusz biztosítását.