2023.10.16-án délután iskolánkból 8 tanuló részvételével csatlakoztunk a rekordkísérlethez. Az iskolában technika óra keretében előzetes ismereteket szereztek a gyerekek az elsősegélynyújtás és újraélesztési ismeretekből, egymáson gyakorolták a fogásokat.

Szegeden a Pick Arénában került megrendezésre a kísérlet. Az Aréna nézőtere megtelt diákokkal és kísérő tanárokkal. Az egyetem és a mentők munkatársainak profi koordinálásával gördülékenyen zajlott a program. 300 ambubabát helyeztek el a játéktérre, és forgószínpad-szerűen cserélődtek a csoportok.

A mi iskolánkat a 7.a osztályból a következő tanulók képviselték:

Árva Kata, Maróti Lívia, Sípos-Fülöp Anna, Molnár Kincső, Szendrei Virág, Mészáros Mór, Csúri Dávid és Tóth Gergely.

Köszönjük a tanulók aktív részvételét ebben az életmentő programban, valamint köszönjük Bitterné Benkó Ilona tanárnőnek, hogy ő is fontosnak tartotta ezt a nem mindennapi eseményt.