Március 10-én az esti szentmise keretében történt a leendő elsőáldozók és a bérmálkozók bemutatása a Szent István Király templomban. A bemutatás során a hitoktatók név szerint szólították a jelölteket az oltár elé, ahogyan Jézus is hívta a tanítványait. A gyerekek Sutka István atya kérdéseire válaszolva ígéretet tettek, hogy a hitéletre való elköteleződéssel járó szabályoknak igyekeznek megfelelni. A szülők is hasonló fogadalmat tettek, hogy gyermekeik nevelését ebben a szellemben folytatják. Az elsőáldozók elköteleződése még elsősorban a szülői irányítás eredménye. A bérmálkozók koruknál fogva már önállóan hozhatnak döntést.

A bérmálás egy olyan szentség, amelyben a megkeresztelt megkapja a Szentlélek ajándékát, erőt és küldetést kap, hogy Krisztus élő tanúja legyen az egyházban és a világban. A bérmálásban részesülők elkötelezik magunkat az egyházi közösségben való életre. A szentség felvételére április 7-én a reggeli szentmise keretében kerül sor. Az elsőáldozás május első vasárnapján lesz Szatymazon.