A Somogyi-könyvtár 2020 óta szervez Robotika, Lego, illetve okoseszközökkel támogatott foglalkozásokat a megyénkben. Községi könyvtárunk 2022-ben csatlakozott először a szuper kezdeményezéshez, és a nagyszerű robotokkal és tabletekkel élménydús, pedagógiai fejlesztő programot varázsoltak az iskolába. Az idei évben a könyvtárunk és a művelődési ház nagyterme adott helyet a programnak. Az osztályok sorban érkeztek, jó keddvel, hogy kipróbálhatják ismét az eszközöket. Az első, második és harmadik osztályos tanulók papírszínház mesét hallgattak és legóztak. A negyedik osztályások az Ipad Osmo eszközökkel játszhattak. Játékos módon nyitottak egy boltot és halásztak az óceánban számokra.
A felső tagozatos tanulók a A Schratch programozási felülettel dolgoztak, és robotokat programozhattak. A digitális kompetencia és szövegértésfejlesztés során a koherens, kritikus gondolkodásmód felépítésében segítettek a könyvtárosokkal folytatott beszélgetések. Játékmesterek voltak: Vajtóné Szabó Nelli Enikő és Kovácsné Tordai Anikó könyvtárosok, Jenőfi Gábor és Molnár Dániel informatikusok. Köszönjük az élményközpontú foglalkozást.