Négy év kihagyással az idén újra meghirdették a Maros Menti Fesztivált Deszken. A Nemzeti Kulturális Alap támogatásával megvalósuló kistérségi megmérettetés célja tehetséges gyerekeknek, csoportoknak fellépési lehetőség biztosítása, a szakmai zsűri közreműködésével fejlődésük segítése.
Iskolánk alsó és felső tagozatos vers- és prózamondásban jeleskedő diákjai már február elején megkezdték a felkészülést e neves vetélkedésre.
Március 8-án tíz lelkes diákunkkal vállaltuk a megmutatkozást. A két helyszínen zajló versengésben közel száz általános iskolás tanuló vett részt, magas színvonalú produkciókat bemutatva. A Szegedi Nemzeti Színház művészeiből szerveződött zsűri a résztvevők méltatása közben kiemelte az irodalommal való foglalkozás előnyeit az internetes közösségi felületekkel szemben.

Az eredményhirdetés izgalmas pillanatai örömmel és elégedettséggel töltötték el a szatymazi csapatot, hiszen a 3.b osztályos Farkas Renáta Lilla az alsó tagozatos versmondó kategória I. helyezettje lett, Papp Zsombor 5.a osztályos diákunk pedig a felső tagozatos prózamondásban III. helyezést ért el.
A versenyre lelkiismeretesen felkészülő további tanulóink: Markov Maja 1.a, Görbe Zselyke Sarolt 3.b, Papp-Polonkai Adél 3.b, Tanács Alexa 3.a, Bárdos Laura 5.a, Czékmán Hanna 5.a, Nagy Noémi 5.a, Tóth Gergely 7.a.
A sikeres felkészítést Odorics Helga és Rácz Andrea tanárnőknek köszönhetjük.