A hódmezővásárhelyi Szent József Kertvárosi Katolikus Általános Iskola idén is meghirdette a „Kis Fizikusok” kistérségi vetélkedőjét. Az április 26-án megrendezett versenyre 7-8. évfolyamos diákokból szervezett 4 fős csapatokkal lehetett nevezni. Iskolánkat Kis Blanka 8.a, Vékes Fanni 8.b, Mészáros Mór 7.a és Szabó Benedek 8.a osztályos tanulók képviselték. A vetélkedőn a definíciók, számítások, összefüggések ismeretére volt szükség a fizika számos területéről. Tudásukat 6 állomás feladványain keresztül mutatták meg, ahol játékos, kreatív tevékenységek és komplexebb feladatok megoldása is terítékre került. A 15 induló csapatból diákjaink a második helyen végeztek. Gratulálunk szép teljesítményükhöz!

Kis Blanka tapasztalatai a versenyről: Barátságos környezet és szívélyes fogadtatás várt minket. Rejtvényes és elméleti kérdésekre kellett válaszokat találnunk. Olyan ügyességi feladatokat oldottunk meg, amelyekhez mi készítettük az eszközöket. Sokszor kaptunk dicséretet a versenyt szervező tanároktól a feladatok megoldása közben. Jó hangulatban telt a délután.