Május 12-én délután a 7/b osztályosok egy rendkívüli érdekes programon vettek részt a szegedi Agórában.

Megtekintették az informatikatörténeti kiállítást, ahol az előadó bemutatta az informatika kialakulásának „bölcsőjét”. Hatalmas élményt jelentett a tanulók számára ez a kaland az őskorba, az első generációs számítógépek, a betárcsázós internet és a telefonközpont berendezései által. A legjobban talán a robotika kezdetén alkotott és máig működő világhírű katicabogár tetszett a tanulóknak. A második részben fénytani kísérletekkel kápráztatott el minket az előadó. A lézerfény néhány tulajdonságára és az alkalmazási területeikre kaptunk remek és szemléletes példákat.

Reméljük, mindenki számára hasznos és érdekes délután volt a természettudományok társaságában.

Daniné Prohászka Ildikó és Bitterné Benkó Ilona, szaktanárok