„Barangolás a reformkori irodalom, zene, festészet, épületek világában” címmel hirdetett műveltségi vetélkedőt a Szent-Györgyi Albert Agóra, melyre egy lelkes hetedik osztályos csapattal iskolánk is nevezett.

A Magyar Kultúra Napjához kapcsolódó rendezvény elsősorban a reformkori irodalomban való jártasságot mérte, de megkívánta a széleskörű tájékozottságot a történelem és a művészetek vonatkozásában is.

A január 26-án lebonyolított program 5 állomáshelyen, változatos feladatokkal valósult meg. Az eltérő nehézségű feladványok között – egyebek mellett – középiskolai szintű tudást igénylő keresztrejtvény, zenerészlet felismerés, színháztörténeti kérdéssor is szerepelt.

A megmérettetésen az „Árvízi hajósok” néven versenyző szatymazi diákjaink (Farkas Vivien, Kónya Eszter, Kormányos Viktor, Polgár Szimonetta, Szanka Boglárka) a II. helyen végeztek. Eredményükre méltán lehetünk büszkék, hiszen neves, szegedi iskolák csapatait utasították maguk mögé.