Ebben a tanévben is megvalósul a Határtalanul program keretén belül egy erdélyi utazás.  A 2017-ben, Kalandozások Erdélyben címmel benyújtott pályázatunkon 2578170 forintot nyert a két 7. osztály.  A megvalósításra 2018. április 16-20. között kerül sor. A kalandozásokra Háromszéken, a Keleti-Kárpátok ívének belsejében lesz alkalmunk. A március 19-i előkészítő órán megismertettük a tanulókat a pályázat pontos leírásával, bemutattuk azokat a helyeket, ahova kirándulásokat teszünk. A gyerekek nemcsak a megtekintendő történelmi, irodalmi, földrajzi nevezetességekkel ismerkedtek, hanem felhívtuk figyelmüket a más országokban való helyes viselkedésre is.  Fontosnak tartjuk, hogy a diákok ne csak elméleti úton szerezzenek ismereteket a külhoni magyar lakta területek kulturális értékeiről, hanem a valóságban is megtapasztalhassák azt.  Fedezzék fel, hogy hazánktól akár több száz kilométerre is beszélnek és értenek magyar nyelven. Közösek a hagyományaink, gondolataink, múltunk, amelyeket a határok sem választhatnak szét.

Kalandozások Erdélyben című Határtalanul pályázat  programja (2018. április 16-20.):

1.nap: Szatymaz-Arad-Déva-Nagyszeben-Árkos

2.nap: Árkos-Kézdiszentlélek-Nyerges-tető-Csíksomlyó-Gyimes-Árkos

3.nap: Árkos-Szent-Anna-tó-Bálványosfürdő

4.nap: Zágon-Kovászna-Zabola

5.nap: Árkos-Segesvár-Szatymaz

Farkas-Csamangó Etelka