Március 10. szombat áthelyezett munkanap volt, így hétvége ide vagy oda iskolánk is megnyitotta kapuit ezen a napon. Az első három tanítási óra megtartása után különféle programokkal és jó kedvvel hangolódtunk a lassan, de biztosan közelgő húsvétra.

Az alsó tagozatos osztályok húsvéti kézműves foglalkozáson vettek részt, illetve kiállítást rendeztek be az osztálytermeikben az előzetesen gyűjtött húsvéti, húsvétra jellemző tárgyakból és kidíszítették a teremajtót. A legsokoldalúbb kiállítást egy, természetesen nehéz helyzetben lévő zsűri díjazta s végül az 1. osztályt hirdették ki nyertesnek, de őket igen szorosan követte a 3. osztály és Gabi néni 2. osztályos nyája.

A felsősök előzetesen húsvéti képeslapokat, tojást, szalvétát gyűjtöttek, melyekből szintén kiállítást rendeztünk, majd az osztályok az osztálytermeikben húsvéti dekorációkat és ajtódíszt készítettek, valamint kiszínezték a Keresztút állomásairól kinyomtatott képeket.

A nap folyamán a 4-8. osztályos gyerekek a Nyusziváltó elnevezésű évfolyamonkénti sorversenyen is részt vettek.

Pölösné Hudák Dóra