Április 26-án délután a Fenntarthatósági Témahét keretében rendhagyó foglalkozást tartottunk iskolánk fizika termében. Lelkes diákjaink ötleteikkel, saját készítésű eszközeikkel várták és segítették diáktársaikat eligazodni a fizika rejtélyes, talányos világának egyes területein.

Örömmel fogadtuk volt diákjaink, Kormányos Patrik és Darázs Dominik látogatását. Ők indították el a foglalkozást saját kísérleteik bemutatásával és a hozzáfűzött magyarázatokkal. A feladatok elvégzése során láthatták a gyerekek, hogy egyszerű, otthon fellelhető anyagokból – amit esetleg már ki is dobnának a szemétbe – milyen érdekes ügyességi játékokat készíthetnek.

Egy kellemes, játékos és tanulságos délutánt tölthettünk el együtt. Köszönet érte.

A fizikai kísérletek összeállítói:
Rácz Balázs 7. a, Kormányos Patrik (Deák Ferenc Gimnázium), Szabó Krisztina 7. a, Kékes-Szabó Boglárka 7. a, Darázs Dominik (Deák Ferenc Gimnázium), Kónya Eszter 7. b, Frank Máté 8. b, Sováczki Dominik 8. b, Nagy Botond 8. a, Gera Norbert 8.b.