Advent, azaz a karácsony eljövetelének, Jézus Krisztus megérkezésének a várása az év egyik legszebb időszaka. Egyházi iskolai közösségként számtalan módon készültünk és ünnepeltünk a hagyományainknak megfelelően mi is.

December 1-én, advent első vasárnapján közel ezer apró mécses fénye varázsolt ünnepi hangulatot a Szent István Király Plébánia kertjébe. Délután már kicsik és nagyok is gyülekeztek a templom bejárata körül, érdeklődő pillantásokat vetve az adventi kirakodásra, az ismételten felállított betlehemre. Immár harmadik alkalommal került sor az osztályaink adventi koszorúinak szentmise keretében történő megszentelésére, mely az adventi időszak kezdetét jelenti. Diákjaink verses, prózai felolvasásai előtt elsőként mutatkozott be a templomi gyermekkórus, amely mindenki lelkét megmelengette.