A Hódmezővásárhelyi Szent József Kertvárosi Katolikus Általános Iskola által meghirdetett „Tegyünk együtt a Földért” környezetvédelmi levelezős versenyre iskolánk több csapatot készített fel, akik közül „Természetvédelmi őrök” (5-6. osztályos korcsoport) csapata a megtisztelő 3. helyet vívta ki magának a környék indulói között. Büszkék vagyunk eredményükre, mert sok rangos, városi iskola csapatát előzték meg felkészültségükkel. A többi csapatunk 8. és 10. helyen végeztek. Nekik is szívből gratulálunk.

A verseny egy tesztfeladatból és egy térkép elkészítéséből állt, melyen a magyarországi nemzeti parkok néhány jellegzetes növényét és állatát kellett bemutatni. A feladatok megoldásához kutakodtak a szakkönyvekben, ismeretterjesztő könyvekben és rajzoltak, írtak, ragasztottak. Végül a 32 beérkező munkákból a III. helyezést érték el.

Gratulálunk a csapatnak!

Tagjai: Gruber István, Molnár Máté, Polgár Loretta, Vékes Fanni – 5. b osztályos tanulók. Felkészítő tanár: Szűcsné Gera Julianna