Az idei tanévet Klebelsberg Kunó halálának 90. évfordulója kapcsán a tanyai iskolák emlékét megőrző iskolaharang felszentelésével kezdtük, amelynek kivitelezése a jószándékú emberek összefogásával valósult meg. Sutka István Atya – mint iskolánk lelki vezetője -, keresztényi nevelésünket szívén viselve hagyományteremtő és hagyományápoló munkánkat tárgyi emlékekkel is támogatja. A 2022/23-as tanév elején – a „harang” témaéve kapcsán-, egy sokévvel ezelőtt kényszerű pihenésre ítélt iskolaharang újra szolgálatba állt plébános Atya jóvoltából. A régmúlt idők szatymazi tanyai oktatása így kapcsolódott össze a mai neveléssel-oktatással.

Plébános Atya 2022. december 18-án meglepetésként egy Szűzanya szobrot nyújt át a negyedik adventi gyertyagyújtás alkalmával iskolánk számára. Őszinte meglepetéssel és meghatódással fogadtam ezt a nagylelkű gesztust, mert iskolánk belső terében, méltó helyen kiállítva nap mint nap rápillanthatunk, meg-megállhatunk, hogy adjon erőt és segítséget jó szándékainkhoz és nehéz pillanatainkhoz.

Nagy megtiszteltetés, hogy iskolánk is kapott egy Szűz Mária kegyszobrot.
Kérem, hogy becsüljük meg és vigyázzunk rá!

Ezúton szeretném megköszönni és nagyrabecsülésünket kifejezni a kegyszobor adományozójának a felajánlást.
Horváth Lászlóné Bazsó Irén ikonfestő-művésznek a kegyszobor restaurálását.
Kónya Andrásnak a kegyszobor helyének elkészítését.

TOVÁBBI KÉPEK