Elérkezett a várva várt pillanat, amit már annyiszor elképzeltünk. Itt vagyunk együtt iskolánk udvarán, hogy hivatalosan is lezárjuk a 2023/2024-es tanévet.

Kedves Vendégeink! Kedves Kollégáim!
Kedves Szülők, Nagyszülők és Gyerekek!

Szeretném bemutatni és köszönteni azokat, akik elfogadták meghívásunkat, és megtiszteltek bennünket a jelenlétükkel. Tisztelettel köszöntöm: Főtisztelendő Sutka István atyát- a szatymazi Szent István Király Plébánia plébánosát, Báló Bertalant – a szatymazi Szent István Király Egyházközség világi elnökét. Szeretettel köszöntöm Nagymihály Tündét, vezetőtársamat, aki minden nap fáradhatatlan tenni akarással segíti közösségünket a feladatok megoldásában.

Kedves Diákok, Kollégák és Vendégeink!

A lelkiismeretes, kitartó munka, az odaadás, az odafigyelés, a befektetett energia, az önzetlen segítség mindig megtérül, megsokszorozza magát. Ez mindenkire vonatkozik, aki tud és akar is tenni az iskoláért, a közösségért. A legapróbb támogatás, figyelmesség, ötlet, gesztus is közelebb visz bennünket ahhoz, hogy együtt sikeresek lehessünk. Visszagondolva a tanév színes programjaira, élményeket nyújtó eseményeire, emlékezetes pillanataira, azt hiszem, kimagasló szakmai és emberi erőfeszítések részesei lehettünk. Gondoljunk csak a negyedikesek gyönyörű karácsonyi műsorára, amely a szeretet nehézségeket legyőző erejének példáját mutatta meg nekünk. A harmadikosok márciusi táncos forgataga a település lakói számára is felemelő élmény volt, de a lovas kocsis versünnep is szívet melengető volt kicsinek és nagynak egyaránt. A Nemzeti összetartozás napi koncert is Csiszér Lászlóékkal  ráébresztett bennünket, hogy bárhol is vagyunk a világban, ha szeretet nincs bennünk csak zengő érc vagyunk vagy pengő cimbalom (mint ahogy Pál apostol is megírta a korintusaikhoz szóló levelében) Új hagyományt is teremtettünk – igaz még kicsiben – az aratónapi néptáncgálával és aratókoszorú készítéssel a tanév végéhez közeledve.
Büszke vagyok az idei versenyeredményekre, alsó tagozaton és felső tagozaton egyaránt az egyik legeredményesebb évet zárhatjuk egyéni és csapatversenyek során.

Köszönjük a „Szatymazi általános iskolás gyermekekért” Alapítvány támogatását, hiszen közel hatvan tanuló nevezési díját finanszírozta ebben a tanévben  256.200,- Ft értékben. Így a Harmatcsepp tanulmányi versenyen, a Tudásbajnokságon, a Zrínyi Ilona matematikaversenyen és Országos hon- és népismereti versenyen vehettek részt tanulóink.

Elismerésben részesül:

 • Csányi Mia Bella 4.b – országos 4. hely
 • Tót Dániel András 6.a – országos 4. hely
 • Paragi Norman 3.a – országos 1. hely
 • Tanács Alexa 3.a – országos 1. hely
 • Szántó Ráhel 4.a – országos 1. hely
 • Maróti Lívia 7.a – országos 1. hely
 • Tóth Gergely 7.a – országos 1. hely

A díjazott felkészítő pedagógusok tehetséggondozó munkájukért:

 • Dékányné dr. Balogh Andrea
 • Rácz Andrea

A tanév folyamán a szatymazi Szent István Katolikus Általános Iskola közösségéért végzett fáradhatatlan munkájáért szeretnénk elismerésben részesíteni:

 • Szűcsné Gera Julianna biológia-technika szakos tanár kollégánkat, aki szívén viselte ünnepségeink méltóságteljes külső megjelenését, ötleteivel és munkájával emelte a rendezvényeink ízléses kivitelezését.

Hálás szívvel szeretnénk megköszönni a 2023/24-es tanév során iskolai közösségünkért végzett áldozatos munkájukat a szülőknek:

 • Gergely Gina
 • Kónyáné Dinnyés Kamilla Judit
 • Nagyné dr. Hegedűs Anita

A 2023/24-es tanév során végzett kiemelkedő közösségi munkájáért és hitéleti tevékenységéért szeretném dicséretben részesíteni:

 • Csányi Dávid Sándor 4.a osztályos tanulót,
 • valamint a tanév során kiemelkedő közösségi munkájáért és művészeti tevékenységéért szeretném dicséretben részesíteni Papp Zsombor 5.a osztályos tanulót.

 

Most pedig a tanév során kiemelkedő tanulmányi eredmény elért tanulóink elismerése következik.

Az 1.a osztályból kitűnő eredménnyel végzett:

 • Baranyi Péter
 • Görbe Álmos
 • Kónya Jázmin
 • Markov Maja
 • Solymossy Lili
 • Hubai Patrik

Az 1.b osztályból kitűnő tanulóink:

 • Ágoston Erika Alexandra
 • Bakos Borbála
 • Balogh Katalin
 • Gémes Levente Márk
 • Kincses Kornél
 • Kónya Levente
 • Kónya Milán Ádám
 • Márta Maja
 • Mészáros Zétény
 • Veres Dominik

A 2.a osztály kitűnő tanulói:

 • Barta Tamás
 • Szilasi Szofi
 • Major Dorka
 • Nagy Liliána Zóra
 • Fetter Boglárka

A 3.a osztály kitűnői:

 • Ménesi Zsombor
 • Gerlach Benett
 • Paragi Normann
 • Tanács Alexa
 • Szabó Janka
 • Kondász Levente

A 3.b osztály kitűnő tanulói:

 • Szarka Zoltán
 • Kanalas Lia
 • Fogas Benedek
 • Papp-Polonkai Adél
 • Papp Lilla Hanna

A 4.a osztály kitűnői:

 • Bárkányi Máté
 • Csányi Dávid Sándor
 • Denes Sára Dorka
 • Kovács Jázmin
 • Mészáros Emese
 • Mészáros Lara
 • Pálfi-Simon Dorina
 • Szabó Bianka
 • Takács Regina
 • Vastag Zoé

A 4.b osztály kitűnő tanulói:

 • Auer Levente Ádám
 • Herke Hanna Csenge
 • Juhász Borbála
 • Kónya Bianka Eliza
 • Kincses Zoltán
 • Nagy Viktória Zoé
 • Rózsa Anna Ilona
 • Vékes Tímea

Az 5.a osztály kitűnői:

 • Bárdos Laura
 • Tóth Szilvia

A 6.a osztályból kitűnő tanuló:

 • Ocskó Balázs

A 7.a. osztályból kitűnő tanuló:

 • Árva Kata

A 7.b osztályból kitűnő tanuló:

 • Gargya Róbert Dominik

A 8.a osztály kitűnő tanulói:

 • Kis Blanka 8.a osztályos tanuló, (8 éven át kitűnő is)
 • Szilasi Karina 8.a osztályos tanuló, (8 éven át kitűnő is)
 • Szabó Benedek 8.a osztályos tanuló

A 8.b osztály kitűnő tanulói:

 • Posta Dorina 8.b osztályos tanuló, (8 éven át kitűnő is)
 • Vékes Fanni 8.b osztályos tanuló. (8 éven át kitűnő is)

 

Elérkezett a nyári szünet, a megérdemelt pihenés ideje. Kívánok mindenkinek, gyereknek és felnőttnek egyaránt olyan örömöket, kalandokat, amelyek megélésével feltöltődve, tettre készen, tele tervekkel érkezik majd vissza az iskolába, hogy új, közös céljainkat kitűzve együtt épülhessünk tovább.

A 2023/24-es tanévet ünnepélyesen bezárom!

Felkérem Főtisztelendő Sutka István plébános atyát és Kincses Kornél 1.b osztályos tanulót, hogy szólaltassák meg az iskolaharangot a tanév bezárásának jelképeként.