Sok magyar szenttel büszkélkedhetünk, életüket megismerve megérthetjük a cselekvő szeretetnek mekkora ereje van. Ezen a napon visszaforgattuk az idő kerekét a 300-as évekre, Szent Márton életébe pillantottunk bele.

Savaria – ma Szombathely- városában, római katona-családba született, mégis Isten hívó szavának , lelkiismeretének engedelmeskedve  megkeresztelkedett, ami nagy áldozat volt abban az időben. Később remete lett, majd Tours püspökévé választották.

4. osztályosaink igazi átéléssel jelenítették meg a szent történetét, melynek címe: A kettévágott köpeny.

Ezután két téma köré csoportosultak játékaink: Szent Márton élete és a Márton napi libával kapcsolatos szokások.

Memória-játék, kóstolás, tollpárna keresése, lúdtollal írás, tánc, libatömés állomásokon mehettek végig a gyerekek az alsó tagozatos tanító nénik összehangolt munkájának köszönhetően.

Fő célunk megvalósult: a gyerekek ízelítőt kapjanak hagyományainkból, ismerjék meg egy-egy szentünk életét.